3. Havalimanı'na taşınma ne zaman başlıyor

Güncel 18 Şubat 2018 08:00
Videoyu Aç 3. Havalimanı'na taşınma ne zaman başlıyor
A
a

İstanbul'da 3. Havalimanı'nın açılış tarihi 29 Ekim olarak açıklanmıştı ama taşınma sürecinin ne zaman başlayacağı net değildi. İşte o tarih kesinleşti.

Açılış tarihi belli, 29 Ekim 2018... Hummalı çalışmanın nedeni de, İstanbul'un 3. Havalimanı'nı işte bu tarihe yetiştirebilmek...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan 3. Havalimanı ile ilgili son bilgileri paylaştı; havalimanının belirlenen tarihe yetiştirileceğini söyledi.

TAŞINMA İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Atatürk Havalimanı'ndan Yeni Havalimanı'na taşınma sürecine, açılış töreninden bir gün sonra, yani 30 Ekim'de başlanacak. Taşınma işlemi karayoluyla yapılacak. Süreç 31 Ekim günü saat 23:55'te sona erecek.

3. Havalimanı'nın yüzde 80'i tamamlandı. Yeni Havalimanına ilk olarak 26 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın ineceği belirtilmişti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak'a bu iddia da soruldu. Ocak, "Tüm hazırlıklarımızı o tarihe göre ayarladık. Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Pistimiz iniş için hazır" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat


Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle