ABD'den Afrin Yorumu, Rusya Türkiye ile Aramızı Açmaya Çalışıyor

Güncel 23 Ocak 2018 23:52
Videoyu Aç ABD'den Afrin Yorumu, Rusya Türkiye ile Aramızı Açmaya Çalışıyor
A
a

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Afrin operasyonuyla ilgili, "Rusya iki NATO müttefikinin arasını açıyor." değerlendirmesinde bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yaptığı açıklamada Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı operasyonuyla ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

Konuyla ilgili Rusya'nın Suriye'deki tutumunu eleştiren Nauert, "Rusya iki NATO müttefikinin arasını açmaya çalışıyor." dedi.

 

"RUSYA İKİ MÜTTEFİKİN ARASINI AÇMAYA ÇALIŞIYOR"

İşte Nauret'in konuşmasından öne çıkanlar:
Suriye'nin kuzeyiyle ilgili son derece hakiki kaygılarımız var. Afrin daha önce nisbeten güvenli bir bölgeydi, şu anda değil.
Rusya yaptığı açıklamalarla iki NATO müttefikinin arasını açmaya çalışıyor.

"TILLERSON ÇAVUŞOĞLU İLE 3 KEZ GÖRÜŞTÜ"

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson son bir haftada Türk Dışişleri Bakanı ile üç kez görüştü, ikisi yüz yüze, biri telefon ile.
Bu görüşmelerde Tillerson o bölgelerdeki istikrarsızlıktan duyulan kaygıları dile getirdi. Oraya ilişkin kaygılarımız şu an Tillerson'ın radarındaki en önemli konu. Orada gerilimin daha fazla tırmanmasını istemiyoruz.

"BİZ İNSANLARIN KÖYLERİNİ TERK ETMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Daha önce nisbeten güvenli olan bir bölgede bugün siviller evlerini terkedip etmemekle karşı karşıya. Bizim Suriye'de olmasını istediğimiz şey bu değil. Biz insanların evlerini köylerini terk etmesini istemiyoruz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle