Aile Bakanı Ramazanoğlu:Kadın ve Çocuk İstismarına Tolerans Yok

Aile 24 Mart 2016 00:23
Videoyu Aç Aile Bakanı Ramazanoğlu:Kadın ve Çocuk İstismarına Tolerans Yok
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Twitter'dan bir açıklama yayınladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın internet sitesinde, Ensar Vakfı ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında çıkan haberlere yanıt niteliğinde açıklama yapan Ramazanoğlu, açıklamasını Twitter'dan da paylaştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Kadına şiddet, çocuğa şiddet ve istismar olaylarında gerek şahsım gerekse bakanlık olarak sıfır toleransla yaklaşıyoruz” dedi.

Bakan Ramazanoğlu İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen aylık oda toplantısında yaptığı konuşmada Karaman’da yaşanan cinsel istismar olayı ile ilgili yaptığı açıklamanın çarptırılarak yanlış algı oluşturulduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Karaman’da menfur, alçakça hepimizi derinden yaralayan bir hadise meydana geldi. Bu menfur hadise üzerinden özellikle sosyal medyada şahsımı da hedef alan büyük bir linç kampanyası yürütüldü. Dün Ankara’da Bakanlığımızın bir etkinliği sırasında gazetecilerin bu konuyla ilgili sorduğu soruya verdiğim cevaptaki bazı ifadelerim; bağlamından kopartılarak, öne çıkartılarak, çarpıtılarak servis edilmesi nedeniyle yanlış bir algıya dönüştürülmüş olabilir. Bugün burada sizlerin de huzurunda meseleye bakış açımı kısaca özetlemek ve bu konudaki yanlış algıları düzeltmek istiyorum.

Karaman’daki olay bize ulaştığı andan itibaren davaya müdahil olunmasını istedim. Kadına şiddet, çocuğa şiddet ve cinsel istismar olaylarında gerek şahsım gerekse bakanlık olarak sıfır toleransla yaklaşıyoruz. Bu suçu işleyen kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Olay mağduru çocuklar ve aileleri ile ilgili gerekli rehabilitasyon ve destek çalışmaları eş zamanlı olarak başlatılmıştır. Bu aşağılık, hepimizi derinden yaralayan olayı gerçekleştiren kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için takipçisi olmayı hem bakanlığımız adına hem de şahsım adına sürdüreceğim. Bu ve benzeri olaylardaki bakış açımız çok nettir. Mağdurların kişilik haklarının korunması, suçluların da en ağır şekilde cezalandırılması şeklindedir. Asla ve asla ne tolerans göstermemiz ne de üstünün örtülmesine müsaade etmemiz söz konusu değildir. Bunun böyle bilinmesini ve çarpıtılmış bilgilerle oluşturulmaya çalışılan algılara itibar edilmemesini rica ediyorum.”

Ancak Ramazanoğlu'nun açıklamasının içinde Ensar Vakfı'nın "tek bir olay yüzünden karalanamayacağı" konusundaki görüşlerine dair bir açıklama geçmemesi dikkat çekti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, daha önceki açıklamasınjda Karaman’da M.B. isimli öğretmenin onlarca öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı'nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz ama öteki taraftan bunu yapan kişi için de sıfır toleransla hukuki açıdan bütün takibimizi yapıyoruz " demişti.
aile
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle