Atatürk ve Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavları ile ilgili detaylar

Eğitim 5 Aralık 2016 10:17
Videoyu Aç Atatürk ve Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavları ile ilgili detaylar
A
a

AÖF yeni sistemde neler değişti. AÖF Final sınavları ne zaman yapılacak? AÖF vizeleri sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçlarına dair açıklama beklenirken, Açıköğretim öğrencileri, bir yandan da yeni sisteme dair soru işaretlerini gidermeye çalışıyor. 4 yanlışın 1 doğruyu götürecek olması nedeniyle her seneye göre biraz daha stresli olan öğrenciler, AÖF yeni sistemine dair detayları açıklamaları yakından takip ediyor. Peki, sonuçlarla ilgili son durum ne? Final sınavı ne zaman yapılacak? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? 

AÖF sınav sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Konu hakkında sosyal medya hesaplarında özellikle 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor olması ile ilgili tartışmalar sürerken AÖF sınav sonuçlarına bu uygulamanın nasıl etki edeceği merak ediliyor. AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sürekli güncelenen haberimiz sonuçların açıklanması ile tekrar yenilenecektir

AÖF sınav sonuçları için binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi heyecanla sonuçları bekliyorlar. 26-27 Kasım'da gerçekleştirilen AÖF güz dönemi vize sınavlarıyla birlikte öğrenciler şimdi sınav sonuçlarını bekliyorlar. Özellikle sınavlardan sonra 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesiyle beraber öğrenciler soru ve cevapları kontrol etmeye başlamışlardı. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçları tahmini kaç gün içerisinde açıklanır? AÖF final sınavı ne zaman olacak. İşte merak ettiğiniz tüm soruların detayları haberimizde.

4 yanlışın 1 doğruyu götürecek olması ve puanlamanın bu yeni sisteme göre gerçekleştirileceği düşüncesiyle panik olan açıköğretimliler, AÖF final sınavının tarihini ve 2016-2017 sınav takvimini de yakından takip ediyor. Peki, AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Bir sonraki sınav ne zaman yapılacak? İşte, yeni sisteme yönelik detaylar ve sonuçlar için öngörülen tarih!

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Atatürk Üniversitesi bünyesinde yer alan  ATA AÖF sınav sonuçlarının 15 gün içerisinde açıklanması öngürülüyor. Bu sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler, Akademik LMS paneline giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek. 

 

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKE TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

ANADOLU AÖF SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı ancak 26-27 Kasım’da gerçekleştirilen sınavın ardından ortalama 15 gün içerisinde açıklanması öngörülüyor. Peki, sonuçlara nereden ve nasıl ulaşılır? Öğrenciler TC kimlik numarasıyla oturum açarak (Açıköğretim Fakültesi oturum açma sayfası: için tıklayınız) sınav sonuçlarına erişebilirler. "T.C. Kimlik Numaranız" ile öğrenci portalına giriş gerçekleştirilebiliyor.

FİNAL SINAVI NE ZAMAN?

AÖF sonuçları için gün sayan öğrenciler, bir yandan da bir sonraki sınavın tarihini merak ediyor. İlk sınavın heyecanını üzerinden atan öğrenciler, AÖF final tarihini takip ederek çalışmalarını sürdürüyor. Peki, derslerden geçip geçmeyeceklerini büyük oranda etkileyecek olan AÖF final sınavı ne zaman yapılacak? Finaller 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılacaktır. 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde yeni bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen öğrenciler 29 Kasım 2016 tarihine kadar sınav merkezi tercih işlemlerini yapmaları halinde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavına yeni sınav merkezinde girebilirler. 29 Kasım 2016 tarihinden sonra yapılan sınav merkezi tercihleri bir sonraki sınavlar için geçerli olacaktır.

AÖF YENİ SİSTEMİ

AÖF yeni ders sistemine göre; 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir. Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize %30 ve Final %70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle