Başbakan'dan Zeytin Dalı Harekatı Açıklaması:Kara Harekatı Başladı

Güncel 21 Ocak 2018 12:42
Videoyu Aç Başbakan'dan Zeytin Dalı Harekatı Açıklaması:Kara Harekatı Başladı
A
a

Saat 11:05'te kara harekatının başladığını duyuran Başbakan Yıldırım, "4 safhada yapılacak, 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacak." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da medya temsilcileri ile bir araya geldi. Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili konuşan Yıldırım, 4 safhada yapılacağını, 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacağını açıkladı.


KARA HAREKATI 11:05'TE BAŞLADI, YARALI ASKER YOK

Başbakan Yıldırım, 11:05'te Gülbaba mevkiinden kara harekatının başladığını açıkladı. Yıldırım, şu ana kadar yaralı askerin olmadığını söyledi.

"4 SAFHADA YAPILACAK, 30 KİLOMETRE GÜVENLİ ALAN OLUŞTURULACAK"

Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'nın 4 safhada yapılacağını, 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacağını açıkladı.

"HAREKATTAN ÖNCE DİPLOMATİK GÖRÜŞMELER YAPILDI"

Afrin'de yerleşik tüm terör örgütlerinin temizleneceğini belirten Yıldırım, harekat başlamadan önce diplomatik bütün görüşmeler yapıldığını da aktararak. Bölgenin terörden temizlendikten sonra Türk askerinin bölgeden çekileceğini ve buraya üniversite bile yapılarak bölge halkınının terörden arındırılmış bir yaşantıya kavuşmasını amaçladıklarını belirtti. 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle