Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pasaportlardaki idari tahditleri kaldırıyoruz

Güncel 7 Temmuz 2018 14:35
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pasaportlardaki idari tahditleri kaldırıyoruz
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakınlarının suçlarından dolayı idari kararlarla pasaportlarına tahdit koydukları kişilerin tekrardan pasaport alabilmelerini sağlayacaklarını açıkladı:

"Yakınlarının suçlarından dolayı pasaport alamayan vatandaşların mağduriyetlerini gideriyoruz". 181 bin 500 kişinin pasaportlarına idari kararlarla el konuşmuştu." dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez AK Parti grubunda kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı, yeni döneme geçişin detaylarını anlattı. Konuşmasında FETÖ şüphesiyle yargılanan ve ihraç edilenlerin yakınlarına konulan pasaport tahdidinin bir kaç gün içinde kalkacağını açıklayan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti. 
 
"FETÖ ile mücadele kapsamında ihraç edilen bir kısım kişinin eşleri ve çocuklarının pasaportlarına tahdit konulmuştu. Yakınlarının suçlarından dolayı pasaport alamayanların mağduriyeti giderilecek. Soruşturmalar belli bir aşamaya geldiği için 181 bin 500 kişi ile ilgili pasasport tahdidi mahsur bir durum yoksa kalkacak."

Erdoğan bu sözlerine ilaveten: 

"Ekonomi yeni dönemde terörle mücadele ile birlikte ilk sırada yer alacak. Rusya ile işlerimiz katlanarak artıyor. Özbekistan ile yeni bir dönem açtık. Kırgızistan ile ilişkilerimiz hassasiyetimze kulak verdikleri anda bir köşede duruyor. Güney Amerika'yı yeni açılım alanı olarak belirlemiştir. En büyük ekonomik ortaklarımızdan olan Çin ile işbirliğini geliştirmek için görüşüyoruz. 26 milyar dolar olan ticaret hacmimizi genişleteceğimize inanıyorum.  AB ile ilişkileri hakkaniyete dayalı çizgiye oturtmak için gayret göstereceğiz. Türkiye geçtiğimiz yıl dünyanın en çok insani yardım yapan ülke konumuna geldi. Paramızın bolluğundan değil, gönlümüzün zenginliğindendir."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle