Diş macununu tırnağınıza sürerseniz bakın ne oluyor?

Püf Noktası 25 Ağustos 2018 22:59
Videoyu Aç Diş macununu tırnağınıza sürerseniz bakın ne oluyor?
A
a

Dişlerimizi fırçalamak için kullandığımız diş macununun öyle farklı kullanım alanları var ki. Bu haberi okuduktan sonra diş macununuzu başka alanlarda da kullanacaksınız.

Diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor.

Diş macunu mucizesini okuyunca şaşıracaksınız


1-TIRNAKLARI PARLATIP CANLANDIRIYOR

Diş macununu, tırnaklarınızı beyazlatı parlatarak canlı görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın üzerine bir parça diş macunu koyarak tırnaklarınızı diş fırçası yardımıyla ovun. 15 dakika ovduktan sonra tırnaklarınızı durulayın. Ygulanışı kolay olan bu yöntem tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacak.

2- SİVİLCELERİ KURUTUYORSivilce oluşan noktaya içinde beyazlatıcı ve diğer kimyasalların bulunmadığı bir diş macunu sürüp sabaha kadar kurumasını bekleyin. Sivilcenizin kuruyarak küçüldüğünü göreceksiniz.

Bu yöntem sivilcelerin ortadan kalkmasında etkili olur. Diş macunu sivilceyi ortadan kaldırır ve yağı emer. Hassas ciltlere sahip olanların bu yöntemi uygularken dikkat etmesi gerekir çünkü diş macunu cildin tahriş olmasına sebep olabilir.


3- BÖCEK ISIRIĞI KAŞINTISINI GEÇİRİYOR 

Kaşıntıdan kurtulmak için böcek ısırıkları üzerine diş macunu sürün. Bu yöntem aynı zamanda cildinizdeki oluşan yaraları da serinletmeye yardımcı olur.

4- SAÇ BOYASININ CİLDE BULAŞMASINI ÖNLÜYORSaçınızı boyama işlemi sırasında alnınıza, kulağınıza ya da elinize boya bulaşırsa diş macunuyla çıkarabilirsiniz.


5- BİBERONDAKİ KOKUYU GİDERİYOR

Biberonlara gün geçtikçe süt kokusu siner. Kokuyu ortadan kaldırmak için biberonu bir diş fırçası yardımıyla fırçalayın ve iyice durulamaya dikkat edin.

6-ELLERDEKİ KÖTÜ KOKUYU TEMİZLİYOR

Ağzınızdaki kokuların giderilmesini sağlayan diş macunu, ellerinizdeki kötü kokuları da temizliyor. Özellikle soğan veya sarımsak gibi elde kokusu kalan yiyeceklere karşı diş macunu çok etkili. Ellerinizi diş macunu ile yıkadığınızda kötü kokuları yok ederek dezenfekte olmasını sağlayacaktır.

7- DENİZ GÖZLÜĞÜNDEKİ SİSLİ GÖRÜNTÜYÜ ENGELLİYOR

Kayak yapmak, tüplü dalış yapmak gibi birçok faaliyetlerde kullanılan gözlüklerin camlarında buğu oluşması en sinir bozucu durumlardan biridir. Buğu oluşumu sorununu ortadan kaldırmak için gözlükleri diş macunu ile kapladıktan sonra silerek temizleyebilirsiniz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle