Diş Plaklarını Yok Edecek Yöntem

Sağlık 12 Ekim 2018 16:14
Videoyu Aç Diş Plaklarını Yok Edecek Yöntem
A
a

Diş Plaklarını Ortadan Kaldıran Basit Yöntem

Dişlerimizdeki plakları temizleyerek, kötü görüntülerden kurtulmak için size basit ama etkili bir yöntem sunacağız. Pek çoğumuz diş plaklarından pekte rahatsız olduğumuzu hissettirmesekte, aslında herkesin aklının bir tarafında bu diş plaklarından kurtulmak vardır. Kullanılan bazı yöntemlerle dişlerimizi çizdirmektense bu yöntemle dişleriniz ve sağlığınız hiç tehlikeye girmeden plaklardan kurtulabilirsiniz. 

Çoğunlukla dişçi koltuğunda bu plaklardan kurtulmak pahalıya mal oluyor.

İşte biz evde sahip olduğumuz malzemelerle bu temizliği bedavaya yapacağız. Üstelik bilimsel olarakta bu yöntem kanıtlanmıştır. 

Bu diş temizleme ve plaklardan kurtulma yöntemi çok kolaydır. İsterseniz hemen bu yöntemi kullanarak diş plaklarından kurtulabilirsiniz. 

DİŞ PLAKLARINDAN KURTULMANIZ İÇİN YAPILACAK KARIŞIM İÇİN GEREKLİ MALZEMELER


1- Hepimizin evinde bulunan TUZ 

2- KABARTMA TOZU 

3- BİRAZ SERT DİŞ FIRÇASI

Evet malzemelerimiz bu kadar ama tabi suyu saymıyoruz. Çünkü diş macunu kıvamını bulabilmesi için tuz ve kabartma tozuna su ilave edeceğiz. 

Diş macununu kendiniz de yapabilirsiniz

Dişlerinizi beyazlatan öneriler 

DİŞ PLAKLARINDAN KURTULMAK İÇİN BU KARIŞIMI NASIL HAZIRLAYIP KULLANACAĞIZ


Karışımı hazırlamak için küçük bir tabak altının içine iki çay kaşığı kadar kabartma tozu ve yaklaşık 1 çay kaşığı kadar tuzu karıştıralım. İçine çok az bir miktar su ilave ederek iyice diş macunu kıvamı aldıracak şekilde karıştıracağız. Kıvamını bulması için biraz kabartma tozu veya su ilave edebiliriz. Yapacağımız şey diş fırçası ile dişlerimizi temizleyecek kadar macun kıvamını bulması. 

Evet karışımı hazırladıktan sonra yapmamız gereken çok basit, diş fırçası ile bu macunu bütün dişlerimize sürerek temizlemek olacaktır. Dikkat etmemiz gereken konu, macunu dilimize ve diş etlerimize fazla sürmeden temizlemeye özen gösterelim. Yaklaşık 3-4 dakika kadar fırçaladıktan sonra suyla ağzımızı çalkalayabiliriz. 

İşte bu kadar kolay. Diş doktorlarını ağzımızdan uzak tutmak için iyi bir çözüm değil mi? Sizde diş plaklarından rahatsız iseniz ayda 2-3 kez bu karışımla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. 

aileceizle.com


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle