Dolar imparatorluğu nasıl kuruldu? Kim bu gizemli 8 aile?

Ekonomi 14 Ağustos 2018 11:57
Videoyu Aç Dolar imparatorluğu nasıl kuruldu? Kim bu gizemli 8 aile?
A
a

ABD'nin Türkiye'yi dolar kuru silahıyla teslim alma çabası gözleri dünyanın para birimine dönüşen dolara çevirdi. Peki dolar basan FED kimlerden oluşur ve nasıl kuruldu?

ABD'nin papaz brunson krizini bahane ederek Türkiye'ye yaptırım kararı aldı. Finansal algı operasyonlarıyla dolar kurunu yükseltti. Türkiye ekonomik savaş ile hizaya sokulmak isteniyor.

Peki bu dünyaya egemen olan dolar imparatorluğu nasıl kuruldu?

Dünyayı yöneten Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) gizemli tarihini biliyor muydunuz?

Milliyet gazetesi yazarı Güneri Civaoğlu, bugünkü yazısında ilginç ayrıntılar aktardı:

Amerikan halkının İngiltere’ye karşı isyanı 1776 yılına kadar sürdü. Bu isyan sırasında İngiliz bankerler isyancıları finanse ediyordu. Karşılığında “Amerikan parasını basma hakkını” elde etmeyi talep ediyorlardı. Başarılı oldular. Amerika’nın kurucu ataları İngiliz bankerlere dolar basma hakkı tanıdılar.1865 yılında Amerikan İç Savaşı’nı sona erdiren Cumhuriyetçi Partili ilk Başkan Abraham Lincoln “savaş giderleri gerekçesiyle” bankerlerin elinden dolar basma hakkını devlete geri aldı. Amerika devleti, Başkan Lincoln döneminde ilk defa dolar basabildi. Fakat uzun sürmedi. Abraham Lincoln suikasta kurban gitti. Ölünce “eski düzene” geri dönüldü. Bankerler dolar basmaya devam ettiler.

Bu tayin işlemi de komedi. Bankerler kimi isterse o atanıyor. FED bir bedel karşılığı olmaksızın Amerikan dolarını basıyor. Merkez Bankası olarak görev yapıyor. Amerika’daki bankalara faiz karşılığı borç veriyor. Böylece Amerikan ekonomisinde dolar dolaşımda oluyor. FED, yani hisse sahibi 12 aile, banka ve şahıs bu faizlerden müthiş para kazanıyor. Ayrıca... ABD Hazinesi borçlanma tahvilleri çıkardığında bunları FED de alıyor, faiz gelirleri FED’e nehir gibi akıyor. “FED’in vergi ödemediğini” de belirteyim.

Bankerler 1944 yılında “Bretton Woods para anlaşması” ile doları “dünya parası” olarak kabul ettirdiler. Bu anlaşmayla bir dolar karşılığında 0,888 gram altın olduğu var sayıldı. Katılımcı 48 ülke paralarını dolara göre tarif ettiler. Böylece “dövize bağlı” para sistemi ortaya çıktı. Zira, dolar karşılığında altın var sayılıyordu.
1960 yılında Başkan J.F. Kennedy, ABD Hazinesi’nin “doları bu bankerlerden borç almasına” karşı çıktı. 1110 sayılı kanun teklifi ile “bankerlerin para basma hakkının devlete devredil-mesini” talep etti. 

Fakat, -ne ilginçtir ki- Başkan Lincoln gibi Kennedy de suikasta kurban gitti. Yerine kardeşi, -dönemin Adalet Bakanı- R. Kennedy hazırlanıyordu ki o da suikasta uğradı. 
Kennedy’nin yerine geçen Başkan Yardımcısı Johnson’un ilk işi 1110 yasayı kadük etmek oldu. FED bankerleri dolar basmaya devam ettiler. Bankerler, devleti borçlandırmak amacıyla Amerika’yı savaşa soktular. Kore Savaşı, Vietnam Savaşı Amerika devletinin giderlerini artırıyordu.

1965 yılında Fransa’nın ünlü Devlet Başkanı General De Gaulle “FED’in eldeki altından çok daha fazla dolar bastığını” fark etti. Fransa, “döviz rezervindeki dolar stoku kadar Amerika’dan altın talep etmeye” başladı. 

Tartışma 1972 yılına kadar devam etti. Başkan Nixon 1972 yılında “doların altın karşılığını” kaldırdı. Dolar “karşılıksız kâğıt paraya” dönüştü. Fransa’nın sesini kesmek için SDR “Special Driving Right = Özel Çekme Hakkı” adında, devletler arasında geçerli bir para icat ettiler. Bu para dolar, mark, yen, sterlin ve Fransız Frangı’ının belli oranlarda katılımından oluşuyordu. (2002 yılında SDR içerisindeki frank ve markın yerini euro aldı. 2016 yılında Çin parası da SDR’lere ilave edildi.)

Günümüzde uluslararası rezervlerin % 4’ünü SDR’ler oluşturuyor. Dolar egemen para olmaya devam ediyor.

1972 yılından beri “kâğıttan kule dolar, karşılıksız para” olarak FED bankerleri tarafından basılıyor. “Dünya parası” olarak iş görüyor. 
Amerikalılar ve diğer ülke vatandaşları, “doları Amerika devletinin parası” zannediyor. 12 aileden oluşan ve sayıları 300’ü geçmeyen bankerler, karşılıksız olarak bastıkları kâğıt para dolarla dünyayı idare ediyor. Adına “Dolar İmparatorluğu” deniliyor.

 FED'in sahibi 8 ailedir. Bu ailelerden dördü ABD’ de, dördü ise ABD dışında yaşamaktadır.ABD’ de yaşayan 4 aile şunlardır :

1. Rockefeller ailesi
2. Goldman Sachs ailesi
3. Lehman Brothers ailesi
4. Kuhn Loebs ailesi

ABD dışında yaşayan 4 aile ise aşağıdaki gibidir :

1. Rothschild ailesi (The Rothschilds of Paris and London)
2. Warburg ailesi (Warburgs Bank of Hamburg)
3. Lazard ailesi (The Lazards Brothers of Paris)
4. Moses Seifs ailesi (The Israil Mosses Seifs of Roma)


Aşağıdaki 10 banka ise ABD’ deki 12 FED in tümüne yakınını kontrol etmektedir:

1. NM Rothschild of London

2. Rothschild Bank of Berlin

3. Warburgs Bank of Hamburg

4. Warburgs Bank of Amsterdam

5. Lehman Brothers of New York

6. Lazard Brothers of Paris

7. Kuhn Loeb Bank of New York

8. The Israel Moses Seifs Bank of Italy

9. Goldman Sachs of New York

10. J.P. Morgan Chase Bank of New YorkABD’deki tüm FED lerin en büyük hisselerine David Rockefeller, Rothschilds, Paul Warburg, Jacob Shiff ve James Stillman aileleri sahiptir.

Amerikalı ünlü tarihçi Dr. CarolQuigley, “Trajedi-Umut” adlı kitabında “Küresel Yönetim Karargahı” İsviçre’nin Basel kentinde bulunan The Bank of International Settlements (BIS)- Uluslararası Varlıklar Bankası (BIS) hakkında özetle şu bilgileri veriyor :

Bankanın sahipleri dünya bankacılık devi 4 gruptur :

1. Bank of America (Rockefeller ailesi)
2. Citi Group ( Rockefeller ailesinin kontrolü altındadır)
3. Welles Fargo ( Rockefeller ailesinin kontrolü altındadır)
4. J.P. Morgan Chase ( Morgan ailesi)

Bu gruplarda ağırlıklı olarak Rockefeller, bir ölçüde de Rotschild ailesi hakimdir.

Rockefeller tarafından dünyanın en güçlü özel bankası olarak kurulan,The Bank of International Settlements (BIS) ? Uluslararası Varlıklar Bankası (BIS), ABD’ deki FED lerin yanı sıra, Bank of England, Bank of Italy, İsviçre Ulusal Bankası, Hollanda Bankası, Almanya Bankası, Fransız Bankası ve Kanada Bankasının da sahibidir.

Dr.Quigley’e göre Uluslararası Varlıklar Bankası (BIS), bütün batı ülkeleri ve gelişmekte olan ulus devletlerin bankacılık sistemlerini kontrolünde bulundurmaktadır.Uluslararası Varlıklar Bankası (BIS) in “Küresel Merkez Karargahı” , İsviçre’ nin Basel kentinde, yıl boyunca yoğun karla ve sık ormanlarla kaplı Alp Dağlarının zirvesindedir. Bilderberg toplantılarının yapıldığı Davos kasabası da aynı bölgede yer almaktadır.

Karargahın İsviçre’ de olması şaşırtıcı olsa da tesadüf değildir. Karargahın burada oluşturulması on yıllar öncesinde küresel kapitalizmin çekirdek örgütü olan ve merkezi New York’ ta bulunan Dış İlişkiler Konseyi(CFR) elitlerince kararlaştırılmıştır.

Bu yerin seçilme nedeni, dış dünyadan kendilerini saklayarak bir araya gelmek ve dikkat çekmeden çok gizli kararlar alabilmektir. Onbinlerce dönüm ormanlık arazide yer alan Uluslararası Varlıklar Bankası (BIS) karargahının yakınında Gladio’nun kurulma kararının alındığı, P-2 İtalyan Hür Masonlarının “Alpino Locası” da bulunmaktadır. P-2 Locasının bulunduğu yerin yakınında, 2. Dünya savaşı öncesinde ve esnasında Adolf Hitler’ in tüm kararlarını aldığı ve savaşı yönettiği ana savaş karargahı olan “Nazi International” de bulunmakta idi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle