Dünyada Popüler Olan 10 Türk Markası

Ekonomi 13 Ekim 2018 18:58
Videoyu Aç Dünyada Popüler Olan 10 Türk Markası
A
a

Türkiye global pazarda adını daha sık duyurmaya başladı. Pek çok farklı sektörde Türk markaları dikkat çeken bir popülerlik kazandı. Hatta popüler olan markalar arasında farklı sektörlerde faaliyette bulunan isimlerin olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Dünyada Popüler Olan 10 Türk Markası

Yapılan son araştırmalara göre dünyada popülerlik kazanan 10 Türk markası belirlendi. 


1- Colin’s

Bir giyim markası olan Colin’s başta Rusya olmak üzere pek çok ülkede sıklıkla tercih edilen markalar arasındaki yerini aldı. Moskova’nın popüler caddelerinden biri olan Tverskaya’da geçen bir reklam filmi ile markanın popülerliğini ikiye katladığı düşünülüyor. 

2- Bets10

Çok sayıda kişi halen bets10 sitesinin bir Türk markası olduğunu bilmese de aslında dünyanın pek çok ülkesinde en popüler şans oyunları siteleri arasında yer alıyor. Tombala ya da kazı kazan gibi çeşitli online oyun seçenekleri sunan site, Türkiye’nin en güvenilir şans oyunları sitesi olarak değerlendirilmesiyle de ön plana çıkıyor. 

3- Arçelik 

Beyaz eşya sektöründe Türkiye’de de lider konumda yer alan Arçelik, başta Hollanda ve Almanya olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesinde de rekabetin seyrini değiştirebiliyor. Ürünleri büyük ilgi gören marka, yurt dışında ihtiyaçlara yönelik ürün tasarımları hazırlamasıyla bilinen ve ürünleri “kaliteli” bulunan markalar arasında yer alıyor. 

4- Vestel 

Tıpkı Arçelik gibi Vestel markası da dünya genelinde popülerlik kazanmayı başaran markalar arasında yer alıyor. Geniş ürün skalası ile kendi segmentinde rakiplerini geride bırakmayı başaran Vestel, bir Türk markası olarak global ticarette ülkenin adının daha fazla duyurulmasını da sağlamış oluyor. 

5- Mavi 

Türkiye’de doğarak dünyaya açılan bir diğer marka da Mavi oldu. Özellikle jeans modelleri ile popülerlik kazanan Mavi dünyanın pek ok ülkesinde her yeni kreasyonu merakla beklenen giyim markalarından biri haline geldi. Mavi, ülkemizde de popülerliğini çok uzun zamandır korumayı başarıyor. 


6- H&M

Giyim sektöründe Türkiye adının global pazarda duyurulmasını sağlayan bir diğer marka da H&M oldu. Yüksek kalitede üretimler yaparak yabancı rakiplerini geride bırakan H&M özellikle modaya düşkün olan, stil sahibi kadınların tercih ettiği bir Türk markası haline geldi. Tasarımlarında farklı esintiler bulmak da mümkün olabiliyor. 

7- İstikbal 

Mobilya sektöründe lider konumda olan birkaç markadan biri de İstikbal oluyor. Her ne kadar yurt dışında liderlik koltuğunda henüz görmek mümkün olmasa da hatırı sayılır bir popülerlik kazandığı biliniyor. Özgün ve modüler mobilya tasarımları ile dikkat çeken marka kısa zamanda geniş bir müşteri kitlesine kavuştu. Türkiye adını yurt dışında duyuran markalar sıralamasında İstikbal de bulunuyor. 

8- Sarar 

Giyim markası olan Sarar New York’ta da mağaza açarak popüler Türk markaları arasındaki yerini aldı. Giyim sektöründe önemli bir yere sahip olan marka yurt dışında büyük ilgi gören ve haliyle kısa zamanda popülerlik kazanan markalar arasında yer alıyor. Sarar markasının  yakın zamanda daha fazla sayıda yurt dışı mağazası açmayı planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

9- Çanakkale Seramik Kalebodur

Farklı bir sektörde faaliyet gösterse de tıpkı giyim ya da beyaz eşya sektörlerinde olduğu gibi Türk adını dünyaya duyuran markalardan bir diğeri de Çanakkale Seramik Kalebodur oldu. Bu marka da yurt dışında bir hayli ilgi görüyor. Çok sayıda büyük firmaya ürün tedarik ediyor.

10- Eti 

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Eti markası da bu sıralamada mevcut. Pek çok ülkede popülerlik kazanmış olması, bu markanın daha geniş kitlelere Türk adını duyurmasını sağlıyor. Markanın pek çok ürünü yurt dışında satışa sunuluyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle