Erdoğan'dan Afrin uyarısı: Sokağa çıkma çağrısına uyanlar bedelini ağır öderler

Güncel 21 Ocak 2018 17:53
Videoyu Aç Erdoğan'dan Afrin uyarısı: Sokağa çıkma çağrısına uyanlar bedelini ağır öderler
A
a

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Sokağa çıkma çağrısına uyanlar bedelini ağır öderler, ezer geçeriz" dedi. HDP Eşbaşkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, HDP’nin tüm il ve ilçe örgütlerine bugün sokağa çıkmaları çağrısında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: Benim Bursa'dan beklentim çok daha büyüktü. Çünkü biliyorum ki sizde daha fazlasını bekliyordunuz. 2019'un martında da kasımında da bu patlamayı Bursa yapacaktır. Bunun için şimdiden çalışmaya başlamamız lazım. Bin yıldır kapısına gelen herkesi kucaklayan bu şehir her yatırımı fazlasıyla iade etmiştir. Bursa'nın önünde kullanılmayı bekleyen çok daha büyük bir potansiyel var. Uludağ'ın hala değerlendirilemediğini düşünüyorum. Bursa'ya 32 katrilyonluk yaparak bu konuda önemli bir altyapı oluşturduk. Bursa hızla büyüyen bir şehir olduğu için buraya toplu konut projelerinde önemli bir yer verdik. Bu süreçte bazı hataların da gayet iyi farkındayız. Bursa'yı çok daha ileriye taşıyacak atılımları hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Artık ben Bursa'ya uzak değilim. Bursa'ya bir İstanbullu olarak komşuyum. Zira İstanbul-Bursa 1 saat. Öyle mi? Her taraf yemyeşil, İstanbul'dan bastırıyorsun. Osmangazi, buralardan bir an önce ulaşıyorsun. İzmir'e 2.5 saatte ulaşacağız.

Gemlik-Bursa Demiryolu Projesi sanayi ve ticaretimiz için büyük önem taşıyor. Gemlik'in dönüştürülmesi projesinin de süratle hayata geçirilmesi gerekiyor. Önümüzdeki dönemde bu yatırımları daha da büyüterek sürdüreceğiz. 2019 bu projelerin hazırlık sürecidir. Sıkı bir çalışma ile seçimlere kadar sizlerden dört dörtlük bir hazırlık bekliyoruz. Ülkemizin pek çok yeri gibi Bursamızda da düğünlerde sıkça söylenen bir Cezayir türküsü vardır. Bu türkü Barbaros Hayreddin Paşa tarafından Osmanlı'ya bağlanan Kuzey Afrika'nın Avrupalı güçlerce işgalini ve katliamları anlatır; "Cezayir'in harmanları savrulur, Savrulur da sol yanına devrilir, Sarı buğday samanından ayrılır, Sokakları mermer taşlı, Güzelleri hilal kaşlı Cezayir, Gemilere çürük tahta dayanmaz, Yiğitlere gaflet bastı uyanmaz, Aman Allah buna canlar dayanmaz, Sokakları mermer taşlı, Güzelleri hilal kaşlı Cezayir, Cezayir'i bir ikindi bastılar, Camilere çifte çanlar astılar, Yiğitleri kurban diye kestiler.

Sokakları mermer taşlı, Güzelleri hilal kaşlı Cezayir." Birileri sözüm ona 'soykırım' diye suçluyor ya. Asıl soykırıma Türk halkları maruz kalmıştır. Balkanlar'da, Kafkaslar'da bıraktığımız yiğitlerimiz için yakılan ağıtlar bugün de yüreğimizi dağlamaya devam ediyor.
Kaynak:Mynet.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle