Ev yapımı deodoranta bayılacaksınız!

Kadınca 27 Kasım 2015 23:23
Videoyu Aç Ev yapımı deodoranta bayılacaksınız!
A
a

Ev yapımı deodorant işini bir adım ileri götürüp detoks etkisine sahip bir deodorant yapıyoruz! Deodorantımıza detoks gücü veren şey, içine katacağımız bentonit kili. Böylece anti-anti terleme önleyici müthiş bir deodorantımız olacak. Buyrun..

Başlamadan Önce, Bentonit Kili Nedir? Bentonit, içerisindeki elektro magnetik negatif yükler sayesinde toksinleri, bakterileri nötr hale getirerek ciltten atmaya yarayan ve kimyasal değişiklik yapabilme özelliğine sahip özel bir kildir.

Herhangi bir toksinle veya ağır kimyasalla karşılaştığında onları emer ve içerisindeki cilde yararlı mineralleri açığa çıkararak ciltten atar. Ayrıca hücrelerdeki fazla hidrojenin atılmasını sağlayarak yerine hücrelere oksijen depolanmasını sağlar.

Bentonit kilinin kadifemsi, pürüzsüz bir yapısı vardır. Kokusuz ve bulaşmayan özelliğiyle deodorant için çok uygun bir maddedir. Üstelik kil, nemi hızlıca ve tamamen emerek ciltten uzaklaştırır.

Bentonitli Deodorant Nasıl Yapılır?

Deodorant için öncelikle şunlara ihtiyacınız var.
* 5 yemek kaşığı organik,katkısız Hindistan cevizi yağı. Mükemmel bir antibakteriyeldir.Deodorantınız ciltte katı ve topak topak bir his yaratıyorsa miktarı arttırabilirsiniz.
* 4 yemek kaşığı karbonat. PH’ı dengeler ve kötü kokuları yok eder.
* 3 yemek kaşığı ararat nişastası veya organik mısır nişastası. Teri emerek yok eder.
* 2 yemek kaşığı bentonit kili. Teri ciltten atarak ekstra nem sağlar ve cildi toksinlerden arındırır.
* 5 damla çay ağacı yağı. Zorunlu değil ama tavsiye ederim. İyi bir antibakteriyeldir.
BENTONİTLİ DEODORANT YAPIMI :

Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında katı halde bulunduğu için önceden biraz ısıtıp eritmeniz gerekebilir. Ya da ellerinizle yoğurarak vücut ısısıyla eritebilirsiniz.

Tüm malzemeyi yukarıdaki sıraya göre ekleyerek hamur gibi iyice yoğurun. Pürüzsüz bir macun kıvamına geldiği zaman sıkı kapaklı küçük bir kavanoza doldurun. Deodorantınız oda sıcaklığında hemen donacaktır. Kullanacağınız zaman parmağınızla ovalayıp cildinize doğrudan uygulayın. Vücut ısınızla eriyecek olan deodorant cildiniz tarafından hızla emilecektir.

Daha yoğun bir koku vermesi adına çay ağacı yağını deodorantın üstünden tekrar uygulayabilirsiniz. Bergamot, kuşburnu ve limon yağları da antibakteriyel özelliklere sahiptir ve çay ağacı yağı yerine kullanılabilir.
Kaynak:mynet.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat


Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle