Fransa'yı sesiyle büyüleyen başörtülü kız yarışmadan ayrıldı

Magazin 13 Şubat 2018 19:16
Videoyu Aç Fransa'yı sesiyle büyüleyen başörtülü kız yarışmadan ayrıldı
A
a

Fransa'da milyonların severek izlediği "The Voice" şarkı yarışmasında büyüleyici sesiyle herkesi kendine hayran bırak Mennel yarışmadan ayrılma kararı aldı.

Fransa televizyonunda yayınlanan 'The Voice' (O Ses) isimli şarkı yarışmasına katılan Mennel Ibtissem’in bu kararı almasında Nice ve Saint-Etienne-du-Rouvray'deki saldırılardan sonra hükümeti "gerçek terörist" olmakla suçladığı sosyal medya paylaşımlarının etkili olduğu öğrenildi. Mennel eski twitleri nedeniyle oldukça sert eleştirilerle karşılaşmıştı.

Eleştirilerden sonra sosyal medya hesabından bu paylaşımlar nedeniyle pişmanlığını ve özürünü sunan genç kız "Bu mesajlar, o zaman yalnızca bu ağda arkadaşlarımla paylaştığım korku ifadesiydi" demişti. Mennel yarışmadan ayrılma kararını dün Facebook hesabından duyurdu.Fransa gündemine oturan 22 yaşında olan ve İngilizce öğretmenliği okuyan Suriye asıllı Fransız vatandaşı Mennel Leonard Cohen’in ünlü Hallelulaj parçasını yarı İngilizce ve yarı Arapça okumuş juri üyeleri Mennel’in performansını ayakta alkışlamıştı.
Öte yandan Fransa’ da Müslümanlar ve İslam konusunda hararetli tartışmaların yaşandığı şu dönemde, Mennel’in Fransız televizyonunda yer alması sosyal medyada sert eleştirilere sebep oldu. Özellikle twitter'den yorumda bulunan bir çok aşırı sağcı ve İslam karşıtı, milyonlarca kişinin takip ettiği bu programa başörtülü bir kadının katılmasına izin verilmesini eleştirmişti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle