Genetiğimiz iç dünyamız hakkında neler söylüyor

Kadınca 12 Ekim 2018 17:30
Videoyu Aç Genetiğimiz iç dünyamız hakkında neler söylüyor
A
a

Vücudunuzun yapısı, fiziksel özelliklerinizden ziyade DNA'nıza dayanıyor olsa da kişiliğinizle ilgili birçok şeyi iletme özelliğine sahiptir. Bazı çalışmalara göre, genetiğimiz sayesinde geleceğimiz hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Bakalım kişiliğiniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz vücut kısımları hangileri?

BURUN ŞEKLİHer burun, farklı bir şekil taşır. 2013 yılında çıkan bir sonuca göre, kemikleri birbirine bağlayan ve burnunuzu oluşturan doku, insanların kişiliği hakkında bazı bilgileri iletebiliyor.

Burnu uzun olan insanlar: Profesyonel hayatlarında çok çalışkan ve hırslı oluyor.

Sivri burunlu insanlar: Paralarını akıllıca kullandıkları için sivri burunlu insanlar, size finansal yönden çok iyi danışmanlık yapabilir.

Büyük burunlu insanlar: Parayı saklayıp biriktirmekten çok, harcamayı seven kişilerin habercisidir. Ve küçük burun delikleri olan kişiler de aile ve kişisel ilişkilerde güçlü bağ kurabiliyor.YÜZ ŞEKLİİnsan yüzü, sosyal ve kişisel işlevler söylenilmesi açısından çok karışık bir yapıya sahiptir. İnsan tarihi ilmini bulan İtalyan hekim Cesare Lombroso, her suç türünün, bunu yapan kişilerin yüz yapılarına göre belirlenebileceğini söylemiştir.

Uzun yüz şekline sahip olan kişiler: Yüzü uzun olanlar daha akıllıdırlar. Dar yüz yapısı olan insanlar ise genel olarak daha duygusaldır.

Geniş yüzlü kişiler: Araştırmalara göre bu insanlar, daha duygusuz, başarılı ve önyargılı olmaya müsaitler.


GÖZ RENGİShakespeare "gözler ruhun aynasıdır" dediğinde bunun yıllar sonra desteklenecek bilimsel bir mesele olduğunu bilmiyordu. Araştırmalara göre göz rengi bir bireyin karakterini belirler nitelikte.

Büyük kahverengi gözlü insanlar: Son derece zeki insanlardır.

Aşırı koyu kahverengi gözlü kişiler ise gizemli, içine kapanık ve sır küpüdür.

Açık mavi gözlü insanlar: Gözleri koyu mavi olan kişiler aşırı hassas olmalarına rağmen fiziksel dayanıklıkları sağlam olabiliyorken gözleri açık mavi renkte olan bireyler, maneviyata aşırı bağlı ve rekabetçi oluyorlar.

Koyu gözlü insanlar: Açık göz rengine sahip olan insanlar daha sosyalken koyu gözlü insanlar daha içine kapanık ve gizemli oluyor.Birine baktığınızda o kişinin mutlu, üzgün veya duygusal olduğunu gözlerinden anlayıp söyleyebilirsiniz.

İri gözlü insanlar: Kişisel hayatlarında genellikle daha canlı ama duygusal olurlar. Detaycıdırlar ve her zaman temkinli davranırlar.

Büyük gözlü insanlar: Açık fikirli, zeki ve cana yakın olurlar. Eğer bir kişinin gözleri hem küçük hem de genişse, içine kapanık fakat yine de mükemmeliyetçi birisidir.

Derin gözlü insanlar: Dikkatli, gözlemci ve gizemli bir kişiliğe sahiptir.

Badem şeklinde göze sahip olanlar: Tutku ve romantizme eğilimlidir.DUDAKLARDudaklar, ilişkilerinizde nasıl hareket ettiğinizi gösterir. Ayrıca duygusal kısımlarınız hakkında da bilgi verir.

Orta boy dudaklı insanlar: Abartılı özelliklere sahip değillerdir. İlgi isterler ama duygusallığı sevmezler.

Büyük dudaklı insanlar: Başkalarına karşı çok şey vaat eden biri gibi gözükseler de herkesin yardım istemek için gideceği ilk kişi olurlar.

Geniş dudaklı insanlar: Sevdikleri için her şeyi yapabilirler. Eğer sevdiği bir kişiyseniz size karşı cömert ve içi dışı bir olacaktır.

İnce dudakları olan insanlar: Rekabetçi ve yalnız olarak bilinirler. Bazen başkalarıyla vakit geçirmektense yalnız olmayı tercih ederler. Fakat bazen de sevdikleri tarafından güçlü bir kişiliğe sahip olduklarını duymak isterler.ELMACIK KEMİĞİKalın elmacık kemikleri ve geniş yüzleri olan insanlar daha yüksek testosteron seviyelerine sahip olma eğilimindedir. Buna ek olarak, yüksek elmacık kemikleri olan insanların daha kibirli olduğu bulunmuştur.


PARMAKLAR Eğer yüzük parmağınız işaret parmağınızdan daha uzunsa; kişisel ve profesyonel hayatınızda risk almayı seven birisiniz demektir.Eğer işaret parmağınız yüzük parmağınızdan daha uzunsa; doğuştan lidersiniz demektir.

Son olarak eğer yüzük parmağınız işaret parmağınızla aynı uzunluktaysa; iyi bir iletişimcisiniz demektir.


ELLER 

Bunu anlayabilmenin en iyi yolu elinizi iyice gerdikten sonra avuç içinizde oluşan çizgileri incelemek olabilir.

Eğer parmaklarınız birbirinden aşırı ayrık duruyorsa, bu yeni şeyler keşfetmeyi sevdiğiniz anlamına gelir.

Eğer parmaklarınız birbirine yakınsa, bir şeyleri organize etme gücünüz çok iyi demektir. Ayrıca genel olarak da temkinli biri olduğunuzu gösterir. (msn.com.tr)


 
1000
icon
Abuzer 15 Ekim 2018 18:05

Inanıyorum bunlara

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle