Telefonlardan bu uygulamaları silin!

Kategori: Teknoloji - Tarih: 18 Mart 2017 09:40
Telefonlardan bu uygulamaları silin!

Kullandığınız telefonunuzda eğer bu uygulamalar varsa hemen şimdi silin! Bu uygulamaları sildiğiniz anda telefonunuzda neler olacak neler?

2016 içinde uygulamalarını güncelleyen Oculus uygulaması,telefonlarda ısınmaya ve pil ömrünün daha kısılmasına neden olmaya başladı. 

Samsung'un akıllı telefonlarıyla kullanılabilen sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR'a gücünü veren Oculus, direkt olarak bu nedenle uygulamalarının problemleri yüzünden Samsung telefonları oldukca etkiledi.

Oculus uygulamalarından dert yanan kullanıcılar 3 saatte telefonun %70 oranında pil tükettiğinden dert yanıyor.

Eğer sizin de telefonunuzda Oculus uygulamaları yüklüyse yapmanız gereken bu uygulamayı kaldırmak.

Oculus Home, Oculur Rooms gibi tüm Oculus uygulamalarını telefonunuzdan silerseniz,  pil ömrü problemi çözülecektir. Ancak android cep telefonlarında karşılaşılan en büyük sorundan biri de silinmeyen uygulamalardır. Bunun en temel gerekçelerinden biri sistemin buna izin vermemesidir. Özelikle çalışan uygulamalar ve silinmesine izin verilmeyen uygulamalar telefonu kasma,ısınma ve pil ömrünün kısılmasına neden olurlar. PEKİ ANDROİD'TE SİLİNMEYEN UYGULAMALAR NASIL KALDIRILIR

İşte bunun için yapmanız gereken telefonunuzu 'GÜVENLİ MOD' da açmaktır. 

İstenmeyen tüm uygulamaları veya yazılımları kaldırmak için telefonu güvenli modda açmak gerekiyor. Bunun için telefonunuzun Güç Tuşuna basılı tutunuz ve karşınıza çıkan telefon seçenekleri menüsündeki “Kapat” düğmesine basılı tutun.

Basılı tuttuğunuzda güvenli modu isteyip istemediğinizi soracaktır. Yeniden Başlat menüsüne basarak devam ederseniz güvenli mod açılacaktır. 

Bazı android cihazlarda bulunan zararlı yazılımlar nedeniyle bunu yapamayabilirsiniz. Yapamadığınız durumda telefonunuzu normal olarak kapatın . Cihazınız kapalı durumda iken, güç düğmesi ile ses azaltma düğmelerine aynı anda basılı tutun. Bir müddet sonra telefonunuz güvenli modda açılacaktır.

Telefon güvenli modda açıldığında artık bütün uygulama ve yazılımları silmenize izin verecektir. 

http://www.aileceizle.com/haberprint/telefonlardan-bu-uygulamalari-silin--11046.html