İkinci el araç satışında emsal bir karar çıktı.

Otomobil 29 Nisan 2017 15:12
Videoyu Aç İkinci el araç satışında emsal bir karar çıktı.
A
a

Bir vatandaş, “sahibinden. com” internet sitesinde yer alan bir ilan üzerine, bir galericiden araç satın aldı.

İkinci el araç satışında emsal bir karar çıktı. “Bakımları yapılmıştır” ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı.
Bir vatandaş, “sahibinden. com” internet sitesinde yer alan bir ilan üzerine, bir galericiden araç satın aldı.

Gazete Habertürk'ten Deniz Çiçek'in haberine göre ilanda yer alan “Aracın tüm bakımları yapılmıştır” açıklaması ile ekspertiz raporuna güvenen tüketici, araç için 27 bin 518 TL ödedi. Ancak araç devir işleminden 4 gün sonra, seyir halinde iken motor arızasından dolayı yolda kaldı.
Vatandaş, galeri ve ekspertiz aleyhine tüketici mahkemesine dava açarak aracın bedeli ile 10 bin TL’lik manevi tazminat istedi. Mahkeme, araç bedelinin vatandaşa geri ödenmesine, ancak manevi tazminat talebinin reddine karar verdi. Karar, taraflarca temyiz edildi. Dava, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’ne geldi.
 
Kaynak : internet haber
1000
icon
Şahin Coşkun 30 Nisan 2017 08:22

Yerinde bir karar. Destekliyorum

0 1 Cevap Yaz
Muhammed Bozdağ 29 Nisan 2017 18:52

Yürüyen alet.hangi dakika ne yapacağı belli olmaz.termostat açmayıverse 10 dakikada motoru eline alırsın.bence çok saçma bir karar.her araç sorun çıkarabilir aksi olsaydı her il ve ilçede oto sanayi siteleri olmazdı.garantili ve en az sorunlu araç almak isteyen gitsin sıfırdan çıkarsın.ikinci el aracın garantisi mi olur.bu kararı veren hakim ilanların (garanti: hayır) bölümünü görmedi mi acaba.o zaman devlet ikinci el araçlara garanti belgesi de hazırlatsın.çok saçma bence.

2 4 Cevap Yaz
Mustafa gülünay 29 Nisan 2017 16:23

Kompütüsten geçen aracı alan vatandaştan kullanmayı tam manası ile bilmiyor sürücüden kaynaklı aracın masrafını kim çekecek artık araç alanlar biraz biner hoşuna gitmese dava açıp parasını alsın satıcının mağduriyeti ne olacak saçma bir karar

0 3 Cevap Yaz
li

Hiçte saçma değil arabada arıza ufak bi operasyonla yapılıp kakala gitsin hesabı galericiden araba alınmaz arkadaş

1 5
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle