İşte Tansu Çiller'in referandum kararı

Güncel 11 Nisan 2017 12:48
Videoyu Aç İşte Tansu Çiller'in referandum kararı
A
a

Anayasa referandumuna sayılı günler kaldı. Eski Başbakanlardan Tansu Çiller’in referandumda hangi oyu kullanacağını Can Ataklı köşesinden duyurdu. İşte Tansu Çiller'in o kararı...

Gazeteci Can Ataklı, bugünkü köşe yazısında eski Başbakan Tansu Çiller'in referandumda hangi yönde oy kullanacağını yazdı. 
Ataklı, Eski Başbakanlardan Çiller'in anayasa değişikliği referandumunda 'evet' vereceğini iddia etti. 


Can Ataklı  programında konuk ettiği Meral Akşener ile yaptığı konuşmaya dayanarak, Çiller'in kararını da değerlendirdi.
Televizyon programında Akşener'i konuk ettiğini hatırlatan Ataklı, "Programın sonuna doğru eskiden bakanlığını yaptığı DYP'nin o zamanki genel başkanı Tansu Çiller hakkında çok ilginç bir iddia attı ortaya. Çiller'in 'Evetçi' olduğunu söyledi" dedi.
Can Ataklı yazısının devamında şunları söyledi: 

"Zaman darlığından üsteleyemedim ama inanın çok şaşırdım. Çiller gibi bir merkez sağ liderinin demokrasiyi, hukuku, insan hak ve özgürlüklerini tamamen ortadan kaldıracak bir anayasa değişikliğine evet demesini açıkçası aklım almadı. Demek geçen yıllar içinde bazı menfaatler ağır basmış. 96 yaşındaki Nilüfer Gürsoy (Celal Bayar'ın kızı) hâlâ pırıl pırıl açık dimağı ile bütün baskılara rağmen “Bu anayasaya hayır diyorum” diye haykırma cesareti bulurken, Çiller'in evetçi olması tek kelime ile yazıktır."
Kaynak : internet haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle