Kalp Damar Hastalıklarına Zeytin Yaprağı Mucizesi

Sağlık 30 Eylül 2018 15:23
Videoyu Aç Kalp Damar Hastalıklarına Zeytin Yaprağı Mucizesi
A
a

Çağımızın hastalığı haline gelen Kalp ve damar hastalıklarına zeytin yaprağı şifa oluyor. Nasıl mı? İşte cevabı

Çağımızın en önemli hastalıklarından biri haline gelen kalp ve damar hastalıklarına nasıl çözüm bulacağız diye düşünen insanlarla oldukça sık karşılaşırız. Bunun için size önerimiz Zeytin Yaprağı olacaktır. Çeşitli sağlık sorunları için faydaları saymakla bitmeyen zeytin ve yapraklarını tam bir şifa kaynağı olarak isimlendirebiliriz. Bilindiği gibi zeytin uzmanlar tarafından epey bir sağlık çalışmasına konu edilmiştir. Zeytinin, kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği,kötü kollestrolu düşürdüğü, sindirim sistemine iyi geldiği ve kansere karşı iyi bir antioksidan olduğu tespit edilmiştir.

Zeytinin bunca faydasının yanında zeytin yaprağını da bir şekilde tüketmelimiyiz.

Evet zeytin yapraklarınında faydalı olduğu son zamanlarda yapılan çalışmalarla ıspatlandı. Zeytin yaprağında bulunan oleuropein maddesi, uzmanların yaprağa gösterdiği ilginin başlıca sebebi olmakta. Çünkü zeytinde ve yağında bu madde az miktarda bulunmakta. Zeytin yerken aldığımız o buruk tat oleuropein maddesinin bir sonucu..

Zeytin yaprağında oleuropein'in yanı sıra flavon,flavanol ve fenolik bileşiklerde bulunmakta ve bu bileşenler sayesinde antioksidan etki göstererek kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu bir etki göstermektedir. Zeytin yaprakları çayının hidrojen peroksit diye adlandırılan DNA'ya zararlı bileşeni yok ettiği, toksinleri vücuttan attığı, tavşanlarla yapılan deneylerle tespit edilmiştir. 

Ayrıca zeytin yaprağından elde edilen ekstraktın maddesi, damarlarında kanın akışını artırdığı gibi kanın pıhtılaşmasını engeller. Kan dolaşımını düzenlediği için kalp krizini önleyici etki yaptığı erkek insanlar üzerinde yapılan çalışmalarla kanıt bulmuştur. Zeytin yaprağı ekstratı, kan şekerinin yükselmesini engellediğinden dolayı antidiyabetik bitkisel çaylarda da zeytin yaprağı kullanılmaktadır. Ancak zeytin yaprağı çayını yine de gebe ve emzikliler ile 7 yaşından küçük çocukların kullanmaması uygun olur. Başka bir rahatsızlığınız varsa veya tansiyon, kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanıyorsanız lütfen kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.  


BU HABERLERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zeytinyağı alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Zeytinyağı ve limonun inanılmaz mucizesi


ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL HAZIRLANIR

Bu konu oldukça basit, 2 yemek kaşığı kadar zeytin yaprağını kaynamış sıcak suyun içine atın ve 12 dakika kadar bekletin . Bekletirken hafif ılımış olan zeytin yaprağı çayını içebilirsiniz. Kan akışınızı hızlandırdığını hissedeceksiniz. Günde bir kez içmeniz tavsiye edilir. Yan etkisi olmayacaktır. Ancak olurda kendinizde bir rahatsızlık hissederseniz. Lütfen hemen doktorunuza başvurunuz. 

Sağlıcakla kalın


Kaynak: Aileceizle.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle