Kaşların arasına masaj yaparsanız bakın ne oluyor

Kadınca 20 Ekim 2016 09:20
Videoyu Aç Kaşların arasına masaj yaparsanız bakın ne oluyor
A
a

Çoğu zaman başımız ağrıdığında ya da strese girdiğimizde alnımızı ovar veya kaşlarımıza baskı uygularız. Bu hareketi ne kadar istemsiz olarak yapsak da bunun stresi azaltmaya yardımcı olduğu bir gerçek.

Daha önce avuç içlerimizdeki ve kulaklarımızdaki bazı noktalara masaj yapmanın ne gibi faydaları olduğunu anlatan yazılar paylaşmıştık. Bunun üzerine bugün de iki kaşımızın arasındaki noktaya masaj yapmanın ne gibi faydaları olduğunu ve nelere iyi geldiğini anlatacağız. 
 

Nelere iyi gelir?

Kaşlarınızın arasındaki noktaya parmakla hafifçe baskı uygulamak konsantrasyonun artmasına, tansiyonun düşmesine, baş ağrılarının geçmesine ve gözlerinizin dinlenmesine (özellikle bilgisayar karşısında çok fazla vakit geçiriyorsanız) yardımcı olur. 

Bunların dışında Çinli pratisyen hekimlerin inanışına göre kaşların arasındaki bu bölgeye masaj yapmak bir kişinin iç güdülerinin güçlenmesini de sağlıyormuş. 

Nasıl yapılır?
 

 

Parmağınızla iki kaşınızın tam ortasına hafifçe bastırın ve daha sonra üç santim kadar yukarı ilerletin. Bu noktaya 45-60 saniye arası baskı uygulayın. Çok kısa sürede sonuçlarını hissedeceksiniz. 

Uzmanlara göre bu işlem beyinde gerilimin azalmasına neden olan bir bölgeyi uyarıyor ve aynı zamanda özellikle göz ve ağız çevresindeki derinin görünümünü geliştirerek canlandırıcı, yenileyici sürecin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. 

Artık başınız ağrıdığında veya stresten kaynaklanan gerilmeler yaşadığınızda ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bu tip baş ağrıları çeken ve stresle baş etmekte zorlanan tanıdıklarınızla bu yazımızı paylaşmayı ihmal etmeyin!

Kaynak : mynet
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle