Masaüstünde Görünmez Klasör Oluşturma

Teknoloji 16 Şubat 2018 11:26
Videoyu Aç Masaüstünde Görünmez Klasör Oluşturma
A
a

Bilgisayarınızın masa üstünde bir görünmez klasör oluşturmak ister misiniz? Eğer öyle ise yapmanız gereken çok basit bir yöntem var.

Bilgisayarınızın masa üstünde bir görünmez klasör oluşturmak hiç de öyle sandığınız gibi zor bir durum değil. Programsız olarak oluşturacağımız görünmez klasörü 10 saniye içinde hemen oluşturabileceğiniz gibi, hemen de silinebilir olduğunu unutmayın. Çünkü bu yöntemle sadece görünmez hale getiriyoruz. 

PEKİ GÖRÜNMEZ KLASÖR OLUŞTURMAK NASIL MÜMKÜN?

Görünmez klasörü oluşturmak için bildiğimiz gibi masa üstünde sağ tıklayarak yeni klasör oluşturuyoruz. Klasörümüze yeni bir isim verirken yaptığımız işleme bıraz dikkat edelim. 
Klasör üzerine sağ tıklayarak "Yeniden Adlandır" diyoruz. Burada yapmamız gereken yeniden adlandır dedikten sonra Alt tuşuna basılı tutarak  "0160" yazmak, böylece klasörün adını görünmez hale getiriyoruz. 

Klasörün adını görünmez hale getirdikten sonra ise yapmamız gereken bir şey var. O 'da adını görünmez hale getirdiğimiz klasörün kendisini de görünmez hale getirmek, bunun için yine klasör üzerine sağ tıklayarak özelliklere geliyoruz. Buradan özelleştir sekmesinde bulunan simge değiştir seçeneğini seçiyoruz. Burada bir çok klasör şekilleri bulunmaktadır. Bunların arasında bir kaç tanede görünmez klasör şekilleri mevcut. Klasör resimleri arasında boşluk halde bulunur. Bunlardan bir tanesine seçerek tamam-uygula-tamam diyoruz. Bitti bu kadar.Böylece klasörümüzün hem adını hemde şeklini görünmez hale getirerek görünmez klasör oluşturduk. Unutmayın bu yöntem sadece masa üstünde işinize yarayacaktır. Klasörü masa üstünden keserek başka bir klasörün içine yapıştırdığınızda klasörünüz tekrar görünür hale geleceğini aklınızdan çıkarmayın. Tabi klasörün masa üstünüzün seçili hale getirildiğinde de görüneceğini, silinebileceğini de biliyor olmanız gerekir. 

aileceizle.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle