Öğrenciler yandı, öyle cezalar geliyor ki!

Eğitim 6 Aralık 2014 07:05
Videoyu Aç Öğrenciler yandı, öyle cezalar geliyor ki!
A
a

Antalya'daki Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararla, okuldan uzaklaştırma ve atma cezaları tekrar geri dönüyor. Okulların girişine de X-Ray cihazı konulacak. X- Ray cihazı konulamayan okul girişlerinde muhtemelen Mahmut hocalar bekleyecek.

    Antalya'daki 19.Milli Eğitim Şurası'nda, öğrencileri baskı altına alacak kararlar alındı. 
    Antalya'daki 19'uncu Milli Eğitim Şurası'nda Okul Güvenliği Grubu komisyonunda, okul güvenliğine ilişkin yeni kararlara imza atıldı. Kabul edilen maddeler arasında güvenli okullara Mavi bayrak, öğrenci bilgilerinin emniyet ve sağlık kuruluşlarından alınması ve paylaşılması, disiplin yönetmeliğinde okuldan uzaklaştırma ve atma cezalarının yeniden getirilmesi bulunuyor.

OKUL GİRİŞLERİNE X-RAY CİHAZI

    19'uncu Milli Eğitim Şurası'nın dört ana başlığından biri olan 'Okul Güvenliği' komisyonunda toplamda 50'ye yakın karar alındı. Bu kararlar arasında tepki çekenler de oldu. En dikkat çekici kararlardan biri, okul güvenliği için girişlere metal dedektör (x-ray cihazı), turnike, tuvaletlere sensör gibi uygulamaların getirilmesi oldu.

BAHÇE DUVARLARI YÜKSELTİLECEK

    Bir başka karara göre ise öğrencilerin bilgileri emniyet ve sağlık kuruluşlarınca alınabilecek ve bu kuruluşlarla paylaşılabilecek. Yine ulusal, bölgesel ve yerel düzeyde risk haritaları oluşturulacak. Güvenli okullara Mavi bayrak takılacak. Bahçe duvarları yükseltilecek.

CEZALAR AĞIRLAŞTIRILACAK

    Disiplin yönetmeliğinde cezalar daha da ağırlaştırılarak, okuldan uzaklaştırma ve atılma cezaları yeniden uygulanmaya başlayacak. Riskli öğrenciler açık liseye yönlendirilecek. Sendikal etkinlikler okul ve ders saatleri içinde yapılamayacak.

"KİŞİLİK HAKLARINA AYKIRI" TEPKİSİ

    Bu kararları öğrencinin nefes alabileceği her deliğin kapatılması olarak değerlendiren Eğitim Sen şura üyesi Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Adnan Gümüş, 'Kışladan daha ağır, hatta istihbarat teşkilatlarından daha ağır birtakım tedbir ve önlemler önerildi ve kabul edildi. Bunlar kişi hak ve hürriyetlerine aykırı" dedi
Kaynak : haberler com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle