Öksürüğü kesmek, göğsü yumuşatmak için kuru soğan mucizesi

Sağlık 31 Aralık 2016 14:12
Videoyu Aç Öksürüğü kesmek, göğsü yumuşatmak için kuru soğan mucizesi
A
a

Yerli Amerikalılar soğanları soğuk algınlığı ve grip tedavisinde yüzyıllardır kullandı. Hatta Dünya Sağlık Örgütü, soğanın, öksürük, tıkanıklık, bronşit ve solunum yolu enfeksiyonlarını giderme kabiliyetini fark etmiştir. İşte kuru soğan kullanarak şifa bulabileceğiniz 3 farklı yöntem...

Soğan öncelikle ayaklardaki mikropları öldürür, ikincisi ise negatif iyonları çeker, soğandaki fosforik asit cilt yoluyla emilir ve sabaha kadar kanınızın temizlenmesine ve arındırılmasına yardımcı olur.

Öksürüğü kesmek, göğsü yumuşatmak için

Bir miktar Hindistan cevizi yağı ile dilimlenmiş soğanı tülbent, bez içerisine koyduktan sonra göğsünüze bırakarak uyuyun. Bu işlem göğsü yumuşatacak, öksürüğünüzü kesecektir.Soğan kesildikten sonra bir parçası ağrıyan kulağın içine konulur. Çok derine konulmayacak şekilde bir süre bekletilir. Soğanın kulak ağrısını geçirme özelliği vardır.

Ayak sinir uçlarında 7 bin tane sinir ucu bulunuyor. Soğan dilimleri romatizmal ağrıların olduğu yere ya da ayağın içine yerleştirilip bir streç veya çorapla sarıldığında ağrılara iyi geliyor. Grip ve ateşe karşı oldukça etkili olacaktır.


  Kulak ağrısından kurtulun!

Soğan kesildikten sonra bir parçası ağrıyan kulağın içine konulur. Çok derine konulmayacak şekilde bir süre bekletilir. Soğanın kulak ağrısını geçirme özelliği vardır.

Kaynak : haberler
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle