Kuran-ı Kerim Öğren

Dini Bilgiler3 Nisan 2016 15:15
Kuran-ı Kerim Öğren
A
a

Aşağıdaki videoları izleyerek Kuran-ı Kerim okuyacak seviyeye gelebilirsiniz.

    Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Alt alta sıralanan toplam videolarda, harflerden başlayarak,harflerin çıkış yerleri, harekeler,harflerin başta ortada sonda yazılışları, kendisinden sonraki harflere bitişmeyen harfler, kalın ve ince harfler, peltek harfler, cezim,şedde ve tenvin dersleri yer alıyor.

Kur'an-ı Kerim'i niçin öğrenmeliyiz.  

    Efendimiz (sav) bir hadis-i şeriflerinde; “Sizin en hayırlınız Kur’ân’ı öğrenen ve öğretendir.” (Buhârî, Fezâilü’l–Kur’ân 21) buyurur.

    Bir başka hadis-i şeriflerinde ise; “Kur’an okuyan mü’min, kokusu hoş ve tadı güzel portakal gibidir. Kur’an okumayan mü’min de, tadı güzel olup kokusu olmayan kuru hurma gibidir. Kur’an okuyan münafık, kokusu güzel ve tadı acı olan reyhan bitkisi gibidir. Kur’an okumayan münafık ise, kokusu olmayan ve tadı acı olan Ebu cehil karpuzu gibidir.” (Buhari, Müslim, Nesai ve İbn Mace) buyurmaktadırlar.

    Yine bir hadis-i şeriflerinde; “Kim Allah'ın kitabından bir harf okursa, onun için bir hasene (sevap) vardır. Her hasene için ise, on misli sevap vardır. Ben “Elif, Lam, Mim” bir harftir demiyorum. “Elif” bir harf, “Lam” bir harf, “Mim” bir harftir.” (Tirmizi)

    Buyurmakla Kur’ân öğrenmenin önem ve ehemmiyetini beyan etmişlerdir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle