Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Teknoloji 8 Temmuz 2018 14:44
Videoyu Aç Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?
A
a

Eğer aynı bilgisayarda birden fazla kişi Steam kullanıcısıysa, veya ek (smurf) bir hesap açtıysanız, Steam aile paylaşımı sayesinde bir hesaptan bütün oyunlara erişim sağlayabilirsiniz.

Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Steam Aile Kütüphanesi, aile üyelerinin ve misafirlerinin kendi Steam başarımlarını kazanıp, oyun ilerlemelerini Steam Cloud’a kaydederek birbirlerinin oyunlarını oynamasını sağlar hatta arkadaşınızın Steam kütüphanesinde yeterli oyun yoksa ona da erişim hakkı sağlayarak oyun keyfini yaşamasına izin verebilirsiniz. Bunların hepsi, paylaşılan bir bilgisayar ve kullanıcılara yetki vererek etkinleştirilebilir.Steam Aile Kütüphanesi Paylaşımını etkinleştirmek için, öncelikle Steam üzerinden, Steam > Ayarlar > Hesap adımlarını izleyerek Steam Guard’ın devrede olduğundan emin olmalısınız.

Daha sonra, Ayarlar > Aile (ya da Geniş Ekran modundaysanız, Ayarlar > Aile Kütüphanesi Paylaşımı) sekmesine gelerek belli bilgisayar ve kullanıcılara paylaşım için yetki vermek üzere paylaşım özelliğini etkinleştirin.Veya kendinize ek bir hesap açtıysanız. Oyundan oyuna hesap değiştirmekle uğraşmamak için, bilgisayarınızda yüklü olduğu gözüken ama ek hesabınızda olmayan bir oyunu açmaya çalışarak birincil hesabınızın mail adresine erişim talebi gönderebilirsiniz.

Bu talebi onayladığınız taktirde birincil hesabınızdaki bütün oyunlara ikincil hesabınızdan da erişim hakkı sağlamış olacaksınız.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle