Yeni Tehlike Momo Oyunu İntihara Sürüklüyor

Kadın Psikolojisi 5 Ekim 2018 21:13
Videoyu Aç Yeni Tehlike Momo Oyunu İntihara Sürüklüyor
A
a

Mavi Balina kabusundan sonra yine çocuklarımızı hedef alan yeni oyun peydah oldu. Teknolojinin gelişmesi ve teknolojinin 7'den 70'e herkesin kullanmasını fırsat bilen kötü yürekli insanlar özellikle küçük çocuklarımızı hedef alıp onlara zarar verebiliyor. Siz siz olun bilinçli bir ebeveyn gibi davranıp çocuğunuzu özellikle bilgisayar yada telefon başında kontrol edin

1. Whatsapp Üzerinden Yayılıyor.

Sanal şiddet olaylarına şu an için farklı kıta ve ülkelerde yaygınlaşmaya başlayan yeni bir tanesi daha eklendi. Momo isimli oyunun şu an için kullandığı tek platform ise mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Uygulamanın kullanıcılarına yabancı numaralar tarafından mesajlar gönderilerek oynanan bu oyun, önce Latin Amerika’da ortaya çıktı.

2. Tehdit İçeren Mesajlar Almaya Başladılar.

BBC’nin haberine göre Meksika polisi konuyu şöyle aktarıyor:

Momo, Facebook’ta bir sosyal medya grubu olarak faaliyet göstermeye başladı. Bir grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okudular. Birçok kullanıcı, Momo’ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğini söylediler. Bazıları tehdit içeren mesajlar aldıklarını ve hatta bazıları da kişisel bilgilerinin açıklanacağı konusunda tehdit edildiklerini söylüyor.”


3. Görmezden Gelme Çağrısında Bulunuldu.

Oyun şu anda Latin Amerika sınırlarını aştı; ABD, Fransa ve Nepal’de çeşitli şikayetler duyulmaya başlandı. İspanya’da polis bu oyuna karşı uyarıda bulunarak vatandaşlara görmezden gelme çağrısında bulundu.


4. Kuş Kadın İsimli Heykel.Reddit üzerinden Momo oyunundaki profil fotoğraflarında bulunan ürkütücü kadının kim olduğuna ilişkin tartışmalar dönüyor. Elde edilen bilgilere göre söz konusu fotoğraftaki rahatsız edici görünüme sahip kadın, Japonya’daki Vanilla müzesinde yer alan bir sergide bulunan “Kuş Kadın” isimli heykelin ta kendisi.

BBC’nin aktardığına göre Meksika polisinin siber suçlarla mücadele birimi, tanınmayan bir numara ile mesajlaşmanın tehlikeleri yanında 5 farklı başlık sıraladı:
  • Kişisel bilgileriniz çalınabilir
  • Şiddet öven bir dil kullanılıyor ve kişileri intihara sürüklenebiliyor
  • Kullanıcılar tehdit ve taciz ediliyor
  • Kişilerden zorla para elde edilebiliyor
  • Oyuna katılanlar, depresyon ve kaygı ataklarına kapılabiliyor

Son olarak da dehşet veren bir iddiaya göre Momo, çocukları da sürece dahil etmek için popüler bilgisayar ve akıllı telefon oyunu Minecraft üzerinden de ilerlemeye başladı.

Her ihtimale karşı çocuklarımızın ellerine bir telefon ya da tablet verip onları bir köşede unutmamak gerekiyor. Bazı durumlarda internet, sokaklardan daha güvensiz bir hale gelebiliyor. Bu nedenle biz de aileleri, çocukları ve gençler korumak konusunda sorumluluk üstlenmeye davet ediyoruz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle