Yoğurt suyunun hiç bilinmeyen faydaları

Sağlık 24 Aralık 2017 13:50
Videoyu Aç Yoğurt suyunun hiç bilinmeyen faydaları
A
a

Yoğurt suyunun hiç bilinmeyen 7 faydası


Sağlıklı yaşamın anahtarını arayanlar bir daha yoğurdun suyunu dökmesin çünkü bu doğal besin kaynağı neredeyse her derde deva oluyor.

Yağ yakımına yardımcı olur.

Yoğurt suyunun içerisinde bulunan kalsiyum, protein, B vitaminleri; erken acıkmayı önler ve bu sayede vücutta depolanan yağların yakımını hızlandırır. Yoğurt suyu ve 2 kaşık yoğurt kullanarak tuzsuz ayran yapabilir, karışıma ara öğünlerinizde yer verebilirsiniz. Bu sayede aç kalmadan zayıflamak mümkün :)

Kemik gelişimini destekler.

İçerdiği kalsiyum ve potasyum sayesinde çocukların kemik gelişiminde son derece faydalıdır. Her gün 2 yemek kaşığı tüketilmesi önerilir.

Koltuk altı lekelerini temizler.

Sabah ve akşam 2 günde bir olacak şekilde lekeli bölgeye yoğurt suyu sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile koltuk altınızı durulayın. Düzenli uygulamada lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kum ve ufak çaplı böbrek taşları için etkilidir.

Yoğurt suyu içerisindeki bileşenler, ufak taşların ve böbreklerde bulunan kumların parçalanmasını ve kolaylıkla vücuttan atılımını sağlar. Taşları zararsız parçalar haline getirerek idrarla vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Kabızlık için son derece iddialıdır.

Kabızlık sorunu yaşayanlar 10 gün boyunca günde 2 defa 2 yemek kaşığı yoğurt suyu tüketebilir. Bağırsak florasını dengeleyen bu su, sindirim sorunlarını ortadan kaldırır.

Zihinsel ve fiziksel gelişim için etkili

İçeridiği B2 vitamini sayesinde gelişim güçlüğü yaşayan çocuklar için kullanılması tavsiye edilir. Son derece doğal olan yoğurt suyunun yan etkisinin olmadığı bilinmektedir. Gelişim çağındaki çocukların B2 vitamin desteğine ihtiyacı vardır. Bu nedenle kimyasala bulaşmadan yoğurt suyundan bu desteği alabilirsiniz.

Antikanserojen etkisi vardır

Yapılan araştırmalara göre yoğurt suyunda bulunan bakteriler, vücudu kansere karşı korur ve başlangıç seviyesindeki kötü huylu tümörlerin gelişimini durdurur.
Kaynak:mynet.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle