Yüz yıkamada kullanılan su nasıl olmalı?

Cilt Bakımı 14 Mart 2016 06:46
Videoyu Aç Yüz yıkamada kullanılan su nasıl olmalı?
A
a

Belki çoğumuz dikkat etmiyoruz, ama yüz temizliği yaparken kullanılan suyun sıcaklık değeri çok önemli, Bunun yanısıra yüzümüzü yıkarken şunlara dikkat etmeliyiz.. İşte ayrıntılar...

Cilt bakımının yüz temizliği ile başlar. Yüz insanın aynasıdır. Yüz temizliğimizi nasıl yapmalıyız. Doğru bir yüz yıkama nasıl olmalıdır.?

İşte yüz temizliğinde bilmeniz gerekenler...

Yüz bakımının en önemli adımlarının bir tanesi yüz yıkamadır. Yüzümüzü doğru yıkamak önemli, çünkü, doğru bir yıkama gerçekleştirilmeyen yüz yıkama, sonraki bakımlarıda etkisiz kılacaktır. 

Doğru yüz yıkamanın sonucunda, ciltteki gözenekleri tıkayan kir ve ölü deri temizlenir. Aksi durumda ise temizlenmeyen kirli bir yüze yapılan bakın olumlu sonuç vermeyecektir. 

Cildiniz temiz olduğu zaman da kullandığınız cilt bakım ürünleri cildinize daha iyi nüfuz eder. Tüm bunlar için de yüzü doğru şekilde yıkamak önemlidir.

CİLDİ YIKARKEN KULLANILAN SU NASIL OLMALI

Yüzümüzü yıkarken kullandığımız su, soğuk veya sıcak değil, kesinlikle ılık olmalı, yüzümüzü ılık suyla yıkamalıyız. Soğuk su ilk uygulandığında yüzü gererek kirlerin temizlenmesine mani olur. Sıcak su ise yüzün daha sonra kurumasına neden olur. 

Bu nedenle yüz yıkamada ılık su kullanmak en doğru seçimdir.

Öncelikle yüzümüzü yıkamada kullanacağımız ellerimizi mikroplardan arındırmak için bol sabunlu su ile iyice yıkayalım. 

Ardından yüzümüzü ılık suyla biraz ıslatarak yumuşatalım, sonra, sabunu elimizde köpürtüp tüm yüzümüze sabunu uygulamalıyız. Burada dikkat edilmesi gereken şey cildimize uygun sabun kullanmak ve hassas şekilde yüzümüzde köpüğü ovarak tüm yüzümüzü güzelce temizlemektir. 

En son olarak yapmamız gereken ise,  yine ılık suyla tüm sabun iyice arınana kadar yüzü temizlemektir. Yumuşak ve ılık bir havlu ile duruladığımızda yüzümüz temizlenmiş, kirlerden ve ölü derilerden arınmış olacaktır. 


AİLE
 
Kaynak : aileceizle.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Scroll Ad 300x250
Bu habere bakınız! Kapat

Ailece Hayati Eglenceyi Bilgiyi Paylasmak İçin Video İzle